Jdi na obsah Jdi na menu
 


 poslední aktualizace 20.5.2009

Obrazek


Prachy došly a čas letí, stále se naivně držíme našeho Novoročního předsevzetí.  Chceme se letos stěhovat, všechny věci do krabic pěchovat. To se mi to ale krásně rýmuje, no uvidíme jestli to vyjde. Do šesti let od koupi pozemku máme podmínku zkolaudovat stavbu tzn. do 31. 12. 2012.

 

19. - 21. května 2009

 5. května 2009

ObrazekKonečně dovezli na druhý pokus nerozbitý 80 kg těžký sprchový kout.

http://ituna.rajce.net/SD_200905_sprchac_podruhe

4. května 2009

ObrazekMěsíční krajina aneb "Co se dělo v době naší nepřítomnosti".

http://ituna.rajce.net/SD_200905_hlina

3. května 2009

ObrazekChystání podkladu na terasu a podkladu na nájezd do garáže, před zavezením zeminou. Ještě nikdy jsem neudělala tak krásnou mozaiku jako před garáži z cihel :-)

http://ituna.rajce.net/SD_200905_terasa

2. května 2009

ObrazekZhnuseni páteční pokládkou úžasné podlahy, jsme se rozhodli pokračovat v sebepoškozování a věnovat se montáži světel a skládání skvělého polského nábytku. Navštívil nás také Linkin park kvůli zaměření barového pultu a konzoli na TV a internet.

http://ituna.rajce.net/SD_200905_polsky_nabytek

http://ituna.rajce.net/SD_200905_svetla

1. května 2009

ObrazekPokládka podlahy v ložnici. Byla to hrozná práce, délka lamel a materiál podlahy bylo to nejhorší co jsme zatím pokládali. Foto již s olištování, které proběhlo později opět za velké pomoci šéfa Rychlé roty, tímto mu opět srdečně děkujeme a jsme si vědomi toho, že si za to nic nekoupí...2 x. 

http://ituna.rajce.net/SD_200905_podlaha_pokojprh_listy

30. dubna 2009

ObrazekOdvážíme si vybranou podlahu za dunících hromů a blýskajících blesků...vyšlo nám to tak tak, jsme nažhavení na následující státní svátek - SVÁTEK PRÁCE a už si mastíme pod kolenama aj pod pažama jak budeme pokládat. Hola hola hoj, podlaho...se boj.

27. dubna 2009

ObrazekPokud o mozaiku před garáží, aneb originální nájezd do garáže. Hlína nepřijela, ale to nás nepřekvapí, protože už ze zkušeností víme jak moc jsou řemeslníci spolehliv

26. dubna 2009

ObrazekÚklid dřeva kvůli zahrnování zahrady zeminou.

24. dubna 2009

ObrazekNa dnešní ráno jsme měli domluvenu schůzku s paní architektkou, pro návrh další koupelny. Doufala jsem, že si paní architektka nebude pamatovat naše první setkání, které spolumajitel nazval "Pes, který štěká nekouše!" , bylo to samozřejmě synonymum pro moje chování. Narozdíl od prvního setkání, jsem již věděla co od koupelny čekám a tak to proběhlo celkem v pohodě. Vymysleli jsme se spolumajitelem stejnou sérii Botanica od firmy Rako jako v koupelně v přízemí. Víceméně to byla nutnost, protože nám zbylo asi 9 balíků bílých obkladů specifických rozměrů a nechtěli jsme si život komplikovat vracením ve stavebninách a tak jsme se rozhodli pro stejnou verzi v jiném barevném provedení. Podařila se nám přes internet sehnat vana Ravak Rosa II 170x105 cm za parádní cenu a potřebovali jsme pořešit i obklady a dlažbu, aby se nestalo, že Rako přestane tuto sérii vyrábět. Podařilo se nám dokonce po několika návštěvách a mém středečním telefonátu vyřešit i vrácení 2 balení dlažby Spirit, která zbyla. Měli jsme štěstí, jelikož ve stavebninách byl zrovna pán, který programoval fakturační program a bez něj bychom zase neuspěli. Zřejmě nějaký dokonalý SW, ale chybička v Matrixu se občas vloudí.

http://ituna.rajce.net/SD_200904_koupelna_patro

24. dubna 2009

ObrazekRozhodli jsme se spolumajitelem pro vnitřní rolety místo vertikálních nebo horizontálních žaluzií, jelikož výhled z okna by měl být čistý a ničím nezatemněný, opět FENG SHUI, Zastavila jsem se v jedné prodejně a zjistila, že mám opět další neřešitelný úkol. Úchylka na barvy se zase projevila! Dalších několik strávených hodin u internetu mi zabírají světla, ta stále vybírám. Vybrat světla v moderním a zároveň útulném barevně sladěném designu za normální cenu je obrovský problém.

http://ituna.rajce.net/SD_200904_vyber_rolet

http://ituna.rajce.net/SD_200903_osvetleni

18. - 20. dubna 2009

ObrazekPokládka podlahy v obývacím pokoji. Chybí jeden balík a lišty nejdou udělat, kvůli špatnému kotouči na pokosové pile. Foto již s olištování, které proběhlo později za velké pomoci šéfa Rychlé roty, tímto mu srdečně děkujeme a jsme si vědomi toho, že si za to nic nekoupí.

http://ituna.rajce.net/SD_200905_podlaha_obyvak_listy

11. dubna 2009

ObrazekTady jsou jedny z našich prvních pokusů o Feng Shui. Malování bylo nekonečné a skvělá třídenní malířská páska, která se má bez problémů po třech dnech sloupnout. Páska se používá např. na linky nebo zalepení oken a čehokoliv co nechcete mít zašpiněné. Páska nám při odlepování, ASI PO HODINĚ, rvala barvu ze zdí, takže výsledek byl takový, že jsme 5 hodin malovali a další 4 hodiny opravovali štětečkem orvanou barvu pod páskou. Naše barvy byly akrylátové, ale výrobce pásky neuváděl složení barev. Tímto pásku vřele doporučuji všem, kteří se chtějí při malování vytočit. Také srdečně zdravím výrobce pásky TESA...doufám, že ho nějaký stavebník už někdy do pásky zamotal a zmlátil basebalovou pálkou!

http://ituna.rajce.net/SD_200904_barvyvdome

9. dubna 2009

Obrazek...i muži mají své dny a spolumajitel se nechal zblbnout mým nadšením pro umění FENG SHUI. Rozhodla jsem se náš dům přizpůsobit této filozofii. Můj počátek vycházel z rozdělení domu podle světových stran a přizpůsobením hlavních a doplňkových barev v pokojích. Možná si někteří naši kamarádi budou myslet, že jsme se zbláznili, ale myslím že je to podvědomí každého člověka, které vyhledává tyto barvy a filozofie FENG SHUI vychází ze základů a z naturalismu a to je v dnešní uhoněné době myslím docela zapomenuto. Takže jsme se rozhodli pro: "Zpátky na stromy!"

http://ituna.rajce.net/SD_200903_feng_shui

7. dubna 2009

ObrazekJiž delší dobu jsem byla v očekávání, protože jsem se nemohla dočkat našeho sprchové koutu, na který se mi podařilo vyjednat prostě "božskou" slevu. Nastal den D! Musela jsem se urvat z práce a vyrazit sprcháč převzít. Všecko klaplo, ovšem pouze do té doby, než se pánové řidiči podařili z polohy stojmo sklo sprchového koutu důkladně zabalené v krabici, uvést do polohy ležmo na rudl, jelikož balík měl něco přes 70 kg a bylo třeba ho přenést do domu. Ozvalo se přesypávání obsahu krabice z jedné strany na druhou a podle zvuku to určitě nebyly panty. Obsah sprchového koutu byl rozbitý! Takže snad příště.

3. dubna 2009

ObrazekPředmětem dalšího čumícího výletu na který jsme se vydali byl náš budoucí plot a zahrádka. Myslím, že z nás v nově zabydlené čtvrti museli mít obyvatelé radost, byli jsme typičtí čumilové, ale co by člověk neudělal pro inspiraci.

http://ituna.rajce.net/SD_200903_plot

http://ituna.rajce.net/SD_200903_zahradka

2. dubna 2009

ObrazekHodili jsme "čučku" jak se daří konkurenci. Odpískali jsme soukromou soutěž "Jak se staví dům" a tak sledujeme, jestli je konkurence strhaná víc než my. Tady pár snímků domečku našich známých, kteří jsou neskonale pracovití...musím bohužel uznat, že víc než my...otázka kdo z nás se dožije o 20 let déle...myslím že my, protože máme delší hypotéku :-).

http://ituna.rajce.net/SD_200904_dum_martinazuzka

23. března 2009

ObrazekTento příspěvek by se dal nazvat "Jak jsme zažili šok!" aneb v duchu událostí několika následujících dní (jelikož píši opět se zpožděním) kdy padla vláda, "Vyslovení nedůvěry vodařům!". Po návratu společně se spolumajitelem z místa mého rodiště, jsme se rozhodli zajet na stavbu "natěšení" na novinky, které měli vodaři zvládnout během podělního dne. Vyzvedli jsme naše rychlé vozidlo a vyrazili. Do koupelny jsme vstupovali s očekáváním jak krásná bude naše sprchová baterie....byla namontována obráceně. Těšili jsme se také na umyvadlové baterie...každá z nich byla jiná a fungovala jina, obě byly namontovány špatně. Bidetová baterie v nás také vzbuzovala velké očekávání...byla namontávana tak, že skoro nešlo používat automatickou výpusť a odpad u bidetu netěsnil. Těšili jsme se topný žebřík v koupelně...byl podle našich představ, ale chybělo mu ovládání pro připojení do elektřiny pro použití v případě, kdy nebudeme topit. Než jsme se odvážili do dalších místností, museli jsme odlepit fólii z okna, vyvětrat a zhluboka dýchat. Na tlačitku k vestavěnému WC se snad nedá nic...bylo kovové, typ který jsme chtěli, ale barva nebyla bílá...byl to lesklý chrom, který jsme nechtěli, abychom se nestali otroky neustálého čištění tlačítka od WC po zbytek života. Čerstvý vzduch z otevřeného okna nám přestával pro dva lidi stačit! Pokračovali jsme do dalších místností v očekávání krásných a funkčních radiátorů...radiátory byly krásné, až na jeden, který nebyl uprostřed okna, ale bokem a to samé nás mělo čekat v koupelně v podkroví, radiátory byly nevybaleny, přimontovány na zeď, netopily a neměly ovládání. Stáli jsme tam asi 15 minut naproti sobě a oba přemýšleli, jestli nám to vlastně všechno stojí za to! I řemeslníci mají své dny. Otevřela jsem rum, který jsme přivezli z místa bydliště a začala pít z flašky...jestli nedoděláme stavbu do konce roku, bude ze mě alkoholička. Spolumajitel nažhavil drát (vytočený vytočil vodaře) a začal konzultovat...bylo nám jasné, že následující dny se budou odvíjet v duchu reklamací baterií, shánění nových, výměn a přemontovávání se strachem, že se nové věci poškodí. Tato nálada nám vydržela až do večera následujícího dne.

http://ituna.rajce.net/SD_200903_sok_po_zasahu

20. března 2009

ObrazekNávštěva rodičů, pracovní dovolená, odjezd na víkendovou pařbu do místa mého rodiště. V pátek přijel náš kamarád Chester z Linkin Park a namontoval nábytek do koupelny, vypadá to skvěle, asi půjdu na jeho koncert!

http://ituna.rajce.net/SD_200903_koupelna_nabytek

Tímto vzdávám holt a poctu jeho šikovným ručičkám a něco od něj si poslechněte:

http://linkinpark.com/music

15. března 2009

ObrazekMalování, honíme termín kvůli vodařům a elektrikáři.

7. - 8. března 2009

ObrazekMalování, opět na bílo + trámy II. nátěr.

http://ituna.rajce.net/SD_200903_natirani_tramu 

12. března 2009

ObrazekZnáte ten pocit kdy se zamilujete do určitých doplňků, které prostě musíte mít...stává s mi to často, ale mám takové stálice, které chci, protože bez nich nebude můj dům ten pravý. Tak tady jsou! Naprosto úžasná dekorace větráku, protože ta se bude skvěle hodit k obrazu s letadlem, hlavní píliř výstavby našeho domu, bezkonkurenční moderní kukačky a pár černobílých obrázků. 

http://ituna.rajce.net/SD_200903_dekorace

10. března 2009

ObrazekVybírám, vybírám koupelnové doplňky, už se v tom plácám pár dní a je to problém, úchylka na tvary, barvy a stejné povrchy se zdá nepřekonatelnou překážkou.

http://ituna.rajce.net/SD_200903_koupelna_doplnky

5. března 2009

ObrazekRozhodla jsem se pro výměnu nábytku, nebyla jsem si vůbec jistá barvou, jelikož barva třešně, kterou jsme vybrali, byla úplně jiná než barva vyhlédnuté podlahy. Podařilo se mi dovolat vedoucí jedné nejmenované prodejny nábytku, kde jsme nábytek odebírali a pak jsem sepsala email s žádostí o výměnu třešně za wenge. V budoucnu bohužel paní vedoucí neragovala ani na druhý email. Tímto všem vřele doporučuji jednu nejmenovanou prodejnu nábytku. Později jsem se smířila s barvou třešně. Po návštěvě jednoho studia s designovým nábytkem jsme se spolumajitelem zjistili, že jsme již stejně OUT, protože wenge teď letí a musí být úplně všude...naštěstí ani jenoho z nás tato nemoc nepostihla a vybírali jsme barvy vždy podle našeho pocitu a představy, aby byl dům veselý a útulný.

http://ituna.rajce.net/SD_200902_obyvak_nabytek

29. ledna 2009

ObrazekDnešní návštěvu jsme udělali proto, abychom zkontrolovali zda-li topíme a nemáme místo domu kůlničku na dříví. Vypadá to, že se okna přestala tak moc rosit. Těžko říct, jestli je to lepším počasím bez velkých mrazů nebo otevřenou mikroventilací nebo tím, že kluci na stavbě přes týden nepracovali...uvidíme. Udělali jsme fotku krbové vložky se zdí dohromady a nechali si poslat pár vzorků marmolea a zase vymýšlíme podlahu.

http://ituna.rajce.net/SD_200901_krbazed

27. ledna 2009

ObrazekReklamace dlažby.

http://ituna.rajce.net/SD_200901_reklamacedlazby

20. ledna 2009

ObrazekNemocný spolumajitel musel s šéfem Rychlé roty půjčit vozík a ve stavebninách vyzvednout dlažbu a tuto odvézt na stavbu. Dozvěděla jsem se, že dlažba v určitém úhlu háže fleky, že nám vlhkostí zpuchřel poklop u výlezu do špičky střechy, že se nám stále rosí okna a kotel nestíhá vytápět horní patro. Samé optimistické zprávy. Při této příležitosti jsme si vzpomněla na něco pro zasmání, kdo nestavěl asi nepochopí, ale občas se dostanete do stavu, kdy je Vám všechno jedno a padá na Vás tíha nedostatku financí a máte chuť se vším skončit a prodat rozestavěný dům. To bylo dnes:  

Deník z Krkonoš

12. října

Přestěhoval jsem se do našeho nového domu v Krkonoších. Bože jak je zde krásně! Už se nemohu dočkat až majestátně horské vrcholy pokryje sníh.

20. října

Krkonoše jsou tím nejkrásnějším místem na zemi. Podnikli jsme malý výlet do okolí a přitom jsme viděli několik jelenů. Jak byli nádherní. Zdá se, že jelen je jedno z nejúžasnějších zvířat na zemi.

11. listopadu

Brzy začne lovecká sezóna. Nechápu, jak někdo může zabít něco tak překrásného jako je jelen. Doufám, že už konečně začne sněžit.

10. prosinec

Minulou noc krásně sněžilo. Probudil jsem se a vše bylo pod jiskřivou sněžnou pokrývkou. Krása jako na vánočním pohledu. Proházel jsem příjezdovou cestu a uspořádali jsme rodinou koulovačku. Potom projel kolem sněžný pluh a musel jsem znovu proházet příjezdovou cestu. Prostě to tady miluji.

12. prosinec

Minulou noc připadl další bílý sníh. Sněžný pluh si zopakoval žertík s příjezdovou cestou. Nevadí, během chvilky jsem ji znovu proházel.

19. prosince

Další sníh napadl minulou noc. Kvůli zahrnuté příjezdové cestě jsem se nedostal do práce. Jsem úplně vyčerpán prohazováním. Zkurvenej sněžnej pluh.

22. prosince

Včera napadlo ještě víc těch bílých sraček. Mám na rukou půchýře od lopaty. Jsem přesvědčenej, že sněžnej pluh čeká někde za rohem dokud neproházím příjezdovou cestu. Hajzl jeden.

25. prosince

Veselé Vánoce. Víc zasranýho sněhu. Jestli jednou dostanu do ruky toho zkurvysyna, co řídí sněžnej pluh, tak ho nakopu do prdele. Nechápu proč prostě na tu zasranou silnici nepoužívaj víc soli co by rozpustila ten sajrajt.

27. prosince

Zase napadl vagón těch bílejch sraček. Už tři dny jsem nevystrčil rypák s vyjímkou prohazování příjezdové cesty pokaždé, když projel pluh. Nakonec i pluh uvázl v závěji a ten ksindl řidič si přišel vypůjčit moji lopatu. Řekl jsem mu, že sem jich už šest zlámal, když sem prohazoval zahrnutou příjezdovku, a pak sem do něj mlátil tou sedmou, až se dal na útěk.

28. prosince

Konečně jsem se dostal z baráku. Odstranil jsem z auta to bílý svinstvo a vydal se do obchodu pro nějaké jídlo. Při zpáteční cestě mi vběhl do cesty jelen a už se to nedalo ubrzdit. Mám škodu na autě za 50 tisíc. Ty zkurvený bestie by měli postřílet, že je ti lovci v sezóně nevymlátili všechny.

10. března

Odvezl jsem auto do servisu ve městě. Člověk by nevěřil jak může za jednu zimu zrezivět vod tý debilní soli, co s tím ty hovada sypou tu silnici

12. dubna

Odstěhovali jsme se zpátky do Ostravy. Teď teprve vidím, jak je to nádherné město. Nechápu jak někdo může žít v takové prdeli jako jsou Krkonoše.

14. ledna 2009

ObrazekDovezli jsme trubky na napojení krbové vložky do komína. Zdění jde jak po másle, moje zametání o víkendu bylo zbytečné. Zajištění kolena, na co je tmel a elektrikář - fíčko. Zeď je hotová.

http://ituna.rajce.net/SD_200901_zed

10. ledna 2009

ObrazekÚklid bordelu na stavbě, nošení zbytku cihel dovnitř. Návštěva Linkin Park, Bon Jovi a Mottlík. Hurá máme hotové WC.

http://ituna.rajce.net/SD_200901_koupelna

http://ituna.rajce.net/SD_200901_zachod

http://ituna.rajce.net/SD_200901_spolumajitele

7. ledna 2009

ObrazekKontrola jak kluci zdí pohledovou zeď a krbovou vložku.

http://ituna.rajce.net/SD_200901_krbovavlozka

4. ledna 2009

 ObrazekTak a je to tady! Neočekávaně začalo sněžit a mrznout. Mrazy v noci kolem -15oC trvaly několik nocí a meterologové vyhrožovali dvojnásobkem mínusové teploty. Dostali jsme strach, že nám v domě zamrzne voda. Přes Vánoce Rychlá rota nepracovala a nikdo vodu pravidelně nepouštěl. V neděli náš strach gradoval a my jsme se rozhodli vyrazit na stavbu vodu zkontrolovat. Uz od září 2008 jsme měli objednán nábytek v Jeně a v polovině prosince 2008 jsme jej zapalatili s tím, že bychom měli nábytek vyzvednout do 14. dnů. Protože jsem byla moc šikovná a sehnala jsem přes interned ohládku na 3. dv. auto, máme 5. dv., byl problém ji nasadit...tedy tento výrobek, byl spíše nějakou skrytou pomstou výrobce pro všechny "zahrádkáře". Zkoušeli jsme zahrádku nasadit asi dvakrát, doma si lámali hlavu jak na to, kontaktovali pána, který nám zahrádku na inzerát prodal a stejně žádné rozluštění. V zoufalství jsem navštívila autorizovaný servis a po dlouhém hledání náhradních dílů se nám podařilo najít zahrádku vyobrazenou na střeše. Skladník mě ujistil, že je určena pro 3. dv. verzi, ale na příčníku zahrádky byl obrázek 5. dv. vozidla, takže jsem doufala. Upevnění na střechu bylo v zimním počasí kvůli špatně umístěným šroubům nemožné, proto jsme poprosili jednoho našeho kamaráda, který měl auto se zahrádkou, jestli bude ochoten s námi nábytek vyzvednout a zajet na stavbu. Nebyl proti a my jsme vyrazili. Samozřejmě počasí bylo nepříznivé, jako vždy když něco potřebujeme nutně udělat na stavbě venku nebo převézt a nepoškodit. Začalo sněžit a namrzaly cesty. V Jeně nábytek dlouho hledali, protože byl asi čtvrt roku zaprášený a schovaný někde vzadu ve skladu, ale našli. Krabice jsme naskládali na střechu i do auta a důkladně přivázali. Můj spolumajitel si mě vždycky neskutečně dobírá kvůli uvazování nákladu, ale náš kamarád také upřednosťnovat bezpečí a proto "přisukoval" náklad k zahrádce. Byla jsem spokojená. Na stavbě jsme zjistili, že je ve vodoměrné šachtě asi 20 cm vody a na vodě leží ledová krusta. Voda z kohoutku však naštěstí tekla. Vodoměrná šachta byla zasypána z 2/3 a my jsme nechtěli riskovat, že v noci při -30oC, vše dopadne stejně optimisticky. Kluci vzali kolečka, lopaty a krompáč a začali nabírat písek a zmrzlou hlínu. Šachtu obsypali pískem a hlínou až po víko.          , stejně jako každoročně, provádíme ty nejnáročnější práce až když zamrzne a napadne sníh.

1. ledna 2009

ObrazekJelikož jsme v prosinci 2008 začali v přízemí topit plynovým kotlem, bylo třeba pravidelně jezdit na stavbu a kontrolovat zda-li kotel topí bez problému. Topení bylo zprovozněno pouze v přízemí pomocí podlahového vytápění, jelikož jsme neměli peníze na radiátory do prvního patra. V prvním patře se nám proto srážela voda na oknech a stékala po sádrokartonech a bylo potřeba vždy okna utřít. U eurooken jsme pootevřeli na mikroventilaci, ale u střešních oken byla mikro spíš makro a měli jsme strach, aby do domu nenapršelo, proto jsme je nachali zavřená. Po pootevření na miroventilaci, se eurookna rosila už jen 2 cm po obvodu okna. U střešních oken to bylo stále stejné. Kontrolovali jsme krásně obloženou koupelnu a před sprchovou vaničkou, objevil můj spolumajitel dvě spáry tmavší barvy než ostatní. Zkoušel kapnout na zem vodu a poznal, že je to proto, že jsou spáry mokré. Začali jsme se obávat nejhoršího. Nejdříve ho napadlo, že protéká odpad, myslela jsem si, že ale není možné aby se voda z odpadu zalitého betonem v základní desce dostala přes dlažbu směrem nahoru. Druhá varianta bylo prasklé podlahové topení. Spolumajitel začal malovat čerty na zeď, že budeme muset sekat do dlažby a do základové desky, že je téměř nemožné objevit příčinu. Chápu jeho obavy! Prasklého podlahové topení se asi děsí všichni, kteří ho mají. Proto jsme také zvolili kvalitnější plastové trubky na úkor méně propracovaného levnějšího podkladového polystyrenu. Po vykonstruování několika katastrofický scénářů, zavolal spolumajitel hlavnímu tiskovému mluvčímu Rychlé roty...při řezání kachlí bylo potřeba kachle chladit vodou, aby nepraskly a všechna tato voda vytékala v koupelně na zem, v místě, kde mokvaly spáry a bude ještě dlouho trvat, než to vyschne.  Byla slyšet obrovská rána, protože nám spatl šutr ze srdce.

 

ObrazekTerasa .

18. května 2009

ObrazekSprchový kout, opětovný zásah vodařů.

8. května 2009

ObrazekParapety a lištování podlahy s šéfem Rychlé roty.

http://ituna.rajce.net/SD_200905_parapety